December 12, 2015; Las Vegas, NV, USA; Conor McGregor celebrates his championship victory against Jose Aldo during UFC 194 at MGM Grand Garden Arena. Mandatory Credit: Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Dana White zdradza spodziewany termin powrotu McGregora

Dana White spodziewa się powrotu Conora McGregora i ma na oku przybliżony czas.

Mimo, że Conor McGregor do tej pory nie określił daty powrotu, prezes UFC, Dana White ma już na oku konkretną datę.

Początkowo White liczył na powrót McGregora przed końcem 2017, jednak wskutek niedopiętej umowy, występ Conora został przesunięty na środek 2018. Prezes sądzi, że po walce z Floydem Mayweatherem, Irlandczykowi może chwilowo brakować odpowiedniej motywacji.

„Nie rozmawiałem z Conorem o walce, gadaliśmy o innych rzeczach, ale jak już mówiłem, sporo zarobił i z pewnością spędził z rodziną wspaniałe Święta. Mam nadzieję, że po przerwie najdzie go chęć do powrotu i że w lecie zobaczymy go ponownie” – powiedział White w rozmowie z ESPN.

Według pierwotnego planu, McGregor miał zmierzyć się z tymczasowym mistrzem kategorii lekkiej, Tonym Fergusonem. I to starcie nadal nie jest wykluczone.

„Mamy Khabiba [Nurmagomedova] i Edsona Barbozę, dwóch kolejnych zawodników w czołówce, którzy mogą namieszać. To będzie interesujące. Wygrany z walki Barboza-Khabib mógłby zawalczyć z Tonym Fergusonem o prawo do walki z Conorem McGregorem, podczas gdy my spróbujemy posprzątać ten bałagan.”

Takie rozwiązanie nie byłoby raczej rozsądne, biorąc pod uwagę, że McGregor ostatni raz zawalczył w UFC w listopadzie 2015, zdobywając mistrzostwo kategorii lekkiej, którego nigdy nie obronił. Mimo wszystko, Dana White nie jest zwolennikiem pozbawiania Irlandczyka pasa.

Prezes stwierdził także, że pieniądze obecnie nie są kluczowe dla mistrza kategorii lekkiej, choć nie wyklucza, że w przyszłości to ulegnie zmianie.

„Pieniądze zawsze są czynnikiem, ale nigdy nie mieliśmy problemu z dopinaniem umowy z Conorem McGregorem. To nie jest problem” – wyznał White. „Pytanie, czy on chce w ogóle wrócić? Nieważne, ile zarabiasz, możesz pojechać określoną liczbę wakacji, kupić ileś rzeczy, a potem musisz wrócić do roboty.”

Conor McGregorz-Latest news