Dana White zamyka temat walki GSP z McGregorem

Dana White oznajmia, że nie dojdzie do walki Conora McGregora z Georgesem Saint-Pierrem.

Jeśli Georges Saint-Pierre kiedykolwiek zdecyduje się na powrót do oktagonu, nie doczeka się walki z Conorem McGregorem.

Według słów prezesa UFC, Dany White’a, powrót Kanadyjczyka po zwakowaniu pasa kategorii średniej jest wątpliwy. Mimo choroby jelit, GSP nie określił się jednoznacznie, choć White nie spodziewa się powrotu St-Pierre’a.

„Wiedziałem, co [GSP] zrobi. Dlatego umieściłem [przymus obrony pasa] w jego kontrakcie. Obaj wiedzieliśmy, co się dzieje” – powiedział White o przyszłości Kanadyjczyka w rozmowie z ESPN.

„Nie wiem. Nie sądzę, by chciał walczyć. Myślę, że wskoczył, zarobił trochę kasy i wrócił do Kanady.”

Jedynym rywalem, o którym ostatnio chcą rozmawiać trenerzy St-Pierre’a, jest mistrz kategorii lekkiej UFC, Conor McGregor. Nikogo nie powinno to dziwić, skoro Irlandczyk sprzedaje obecnie największe ilości PPV – a sam Kanadyjczyk również posiada olbrzymią moc marketingową.

Z kolei pomysł na taką walkę niekoniecznie podoba się prezesowi UFC.

„Nie zawalczy z Conorem McGregorem” – powiedział White. „Jeśli chce wrócić, czekają na niego Tyron Woodley i Robert Whittaker.”

„Obaj czekają, czy Georges wróci.”

Wydaje się jednak, że Whittaker i Woodley to rywale nieco bardziej wymagający, niż Michael Bisping, trudno więc oczekiwać, by GSP zaakceptował kolejną, ciężką walkę.

Dana Whitez-Latest news