Tyron Woodley - USA TODAY Sports/Joe Camporeale

Dana White o Woodley vs Diaz: ‚Bzdury. Ta walka nigdy nie była zestawiana’

Prezes UFC zaprzecza pogłoskom o pojedynku Tyrona Woodleya z Natem Diazem.

Mistrz kategorii półśredniej, Tyron Woodley Nate Diaz wydają się być chętni na pojedynek, ale nie jest to zestawienie, które podoba się prezesowi UFC.

Kilka dni temu Woodley ogłosił, że jego najbardziej prawdopodobnym rywalem jest Diaz, a następnego dnia Stocktończyk zakceptował wyzwanie Tyrona. Mistrz już od dwóch miesięcy rzuca wyzwanie jedynemu pogromcy Conora McGregora w UFC, choć dywizja posiada oczywistego i groźnego pretendenta w postaci Rafaela dos Anjosa.

Dana White jednak stanowczo odciął się od tego zestawienia, sugerując, że Woodley, który „postawiłby dom na to, że zmierzy się z Diazem” po prostu żyje w swoim urojonym świecie.

„No to jest bezdomny. Bzdury. Ta walka nigdy nie była zestawiana” – powiedział prezes podczas UFC Tonight. „Nie da się być w większym błędzie. To absolutnie nie jest prawda. Nieprawda też, że nasz prawnik zadzwonił do jego menadżera, by przestał gadać takie rzeczy.”

 

„Nie postawiłbym na to grosza, ani tym bardziej domu. To nieprawda, kompletna bzdura. Mamy [Rafaela] dos Anjosa. Dos Anjos jest walką, którą szukamy dla Woodleya. To jest sprawiedliwa walka. Dopiero co wygrał świetny pojedynek z Robbiem Lawlerem, wyglądał dobrze, podoba mi się da walka i myślę, że dos Anjos da z siebie wszystko. Pójdzie po Tyrona Woodleya i to będzie świetna walka. Dojdzie do niej.”

Mimo, że Diaz wyraził chęć do powrotu do oktagonu w okolicach maja/czerwca, White wcale nie jest pewny, że tak się stanie.

„Przez ostatnich kilka miesięcy proponowaliśmy Nate’owi Diazowi 5 czy 6 walk i wszystkie odrzucił” – wyjaśnił White. „Mówiłem wiele razy, że nie sądzę, by Nate Diaz zawalczył. Czy wystąpi w tym roku? Może wyjdzie i powie, że chce walczyć, ale nie, odrzucił każdy oferowany mu pojedynek.”

„Widziałem ostatnio w L.A. Times, że Nate Diaz próbuje uratować [galę UFC 222]. Zanim to wydrukowali, powiedziałem im, że to nieprawda. Ale ludzie uwielbiają drukować takie coś i mówić nieprawdziwe rzeczy.”

Tyron Woodleyz-Latest news