Dana White - USA TODAY Sports/Garry A. Vasquez

Dana White o walce Conor vs Khabib: ‚Trzeba to zrobić w Vegas’

Prezes UFC, Dana White chciałby zobaczyć pojedynek Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedovem w Las Vegas.

Oficjele UFC jeszcze nie ogłosili, czy mają zamiar ukarać Conora McGregora za wywołaną przez niego na początku miesiąca awanturę, lecz szanse na sankcje ze strony zwierzchników wydają się maleć z dnia na dzień.

Prezes organizacji, Dana White podczas rozmowy z TMZ Sports stwierdził, że zanim Irlandczyka osądzi firma, wpierw musi on stawić czoła zarzutom prawnym.

„Najpierw musi zostać ukarany przez prawo” – powiedział prezes. „Zobaczmy, co się stanie w Nowym Jorku.”

Wygląda jednak na to, że White liczy na jak najmniejszą karę dla McGregora, którego walka z Khabibem Nurmagomedovem zwiastuje co najmniej milion sprzedanych PPV.

W ostatnim czasie pojawiały się pogłoski, że zawodnicy zmierzą się podczas debiutanckiej gali w Rosji, lecz prezes ma inne plany.

„Jeśli chcesz zorganizować tak wielką walkę, musisz do niej doprowadzić w Vegas” – wyznał White. „Khabib w pewnym momencie zawalczy w Rosji – ale nie tym razem.”

„To zbyt wielka walka. Musisz ją zorganizować w Vegas.”

Nurmagomedov zapowiadał, że do akcji powróci dopiero pod koniec roku, więc realną opcją może być starcie z McGregorem na grudniowej gali UFC 232.

Wszystko jednak teraz zależy od wymiaru kary, którą Irlandczyk otrzyma od nowojorskiej komisji… oraz od jego chęci do powrotu do oktagonu.

Dana Whitez-Latest news