Dana White jest wściekły na sędziego za nieprzerywanie walki Shevchenko vs Cachoeira

Prezes UFC nie pozostawia na Mario Yamasakim suchej nitki.

Wczorajszej nocy Mario Yamasaki po raz kolejny naraził się nie tylko fanom, ale i Danie White’owi.

Co-main eventem gali UFC Fight Night 125 było starcie Valentiny Shevchenko z debiutującą w oktagonie Priscilą Cachoeirą.

Shevchenko była olbrzymią faworytką starcia i gdy tylko rozpoczął się pojedynek, natychmiast udowodniła dlaczego tak jest. The Bullet miała przewagę w stójce, jednak prawdziwy terror rozpoczął się, gdy obaliła rywalkę i zasypała ją gradem uderzeń, czyniąc tę walką jedną z najbardziej jednostronnych w historii sportu.

W drugiej rundzie historia się powtórzyła – Shevchenko obijała nie chcącą się poddać, choć zupełnie bezbronną Cachoeirę. Ostatecznie, pod koniec drugiej odsłony Valentina założyła duszenie zza pleców, czym zmusiła rywalkę do poddania się. Zanim jednak to nastąpiło, Shevchenko trafiła oponentkę 230 ciosami, podczas gdy sama zainkasowała zaledwie 3.

Bierność sędziego, który pozwolił na bezsensowne obijanie Brazylijki wywołała burzliwą reakcję Dany White’a, który odniósł się do tej sprawy w mediach społecznościowych.

„Priscillo Cachoeiro, pokazałaś w tej walce wielkie serce i twardość. To zaszczyt mieć Cię w UFC. Niestety, sędzia jest po to, żeby dbać o Twoje zdrowie, a Mario [Yamasaki] tego NIE zrobił. To nie jest jego pierwszy wstrętny występ w oktagonie. Kolejną niefortunną rzeczą jest fakt, że nie mogę nic z tym zrobił. Jedynie brazylijska komisja jest w stanie i mam nadzieję, że po tym niekompetentnym występie, [Yamasaki] nigdy więcej nie postawi stopy w oktagonie. Różnica trafionych ciosów wynosiła 230 do 3.”

Dana Whitez-Latest news