Cris Cyborg i Holly Holm rozmyślają o konsekwencjach wygranej

Cris Cyborg i Holly Holm odpowiadają, co myślą o tytule najlepszej zawodniczki w historii.

30 grudnia, na gali UFC 219 dojdzie do starcia Cris Justino z Holly Holm. Na szali pojedynku znajdzie się pas kobiecej kategorii piórkowej UFC, a być może także coś więcej.

Cyborg od wielu lat dzieliła i rządziła w kobiecych kategoriach, deklasując zawodniczki w Strikeforce, Invicta FC, a ostatnio także w UFC. Nie brakuje głosów twierdzących, że ewentualna wygrana nad Holm, da Brazylijce tytuł najlepszej zawodniczki w historii.

Amerykana, była mistrzyni kategorii koguciej stała się gwiazdą, gdy na UFC 193 znokautowała Rondę Rousey. Złoto UFC utraciła kilka miesięcy później i po dwóch porażkach przeniosła się kategorię wyżej, gdzie w walce o pas stanęła naprzeciwko Germaine de Randamie. Holm ostatecznie poległa przez bliską decyzję sędziowską, lecz w następnej walce – ponownie w kategorii koguciej – znokautowała Bethe Correię. Teraz jednak Amerykanka ponownie dostała szansę walki o pas kategorii piórkowej, przeciwko mistrzyni Justino.

Spytana, czy uważa, że zwyciężczyni będzie najlepszą zawodniczką w historii, Cyborg odpowiedziała:

„Nigdy tak nie myślę. Zawsze szanuję moją rywalkę, w każdej walce.”

„Niech ludzie sami zdecydują, co myśleć o mnie. Ja nie myślę w takich kategoriach. Muszę myśleć o byciu lepszą z każdą walką.”

Brazylijka nigdy nie pragnęła adoracji, mimo, że praktycznie każdą rywalkę wprost deklasowała.

Holm również zawsze była skromną osobą i mimo spektakularnego zwycięstwa nad wówczas wydawałoby się, że niezwyciężoną Rousey, skromna pozostała. Niemniej zwycięstwo nad Cyborg byłoby jeszcze większym osiągnięciem i Holm jest tego świadoma.

„Wiem, że wygrana byłaby wielka dla mojej legendy i kariery, ale to nie jest coś, co powinnam zdefiniować w tej chwili” – powiedziała Holm. „Nawet po wygranej nie spocznę na laurach. Wygrałam kilka walk, które pomogły mi zbudować moją legendę, ale to nie jest tak, że jedna walka definiuje wszystko.”

„Cała kariera, każda rywalka miała wpływ na to, gdzie jestem, na całą tę podróż.”

Cris Cyborgz-Latest news