Cris Cyborg przed UFC 219 - MMAnytt

Cris Cyborg chętna na superwalkę z Amandą Nunes

Jeśli UFC zechce zestawić obie mistrzynie, Cris Cyborg chętnie podejmie wyzwanie.

Jeśli Cris Cyborg pokona Holly Holm, lista możliwych rywalek z kategorii piórkowej będzie dosyć krótka.

Poza Cyborg i Holm, w kategorii piórkowej UFC znajduje się jedynie była mistrzyni Invicta FC, Megan Anderson.

Logiczne więc, że pojawiają się głosy, by królowa kategorii koguciej UFC, Amanda Nunes skrzyżowała pieści z wygraną z sobotniej walki.

Mimo, że w przeszłości obie zawodniczki zgodnie odrzucały pomysł walki z krajanką, ostatnio trener Nunes, Conan Silveria wspomniał, że jego podopieczna chętnie podejmie mistrzynię kategorii piórkowej.

Zestawienie najlepszych zawodniczek dwóch kategorii także pasuje Cyborg, nawet jeśli oznacza to starcie z Brazylijką.

„Nigdy nie chciałam walczyć z Amandą, która jest Brazylijką, ale rzuciła mi wyzwanie” – wyznała Cris. „Nigdy nie wybieram swoich rywali, ale skoro ona tego chce, możemy to zrobić. Wierzę, że jeśli Dana White chce tej walki, to byłoby wyjątkowe, ale z pewnością złamie to brazylijskie serca.”

„Ale to byłaby świetna walka.”

Ostatni raz Nunes była widziana w akcji, gdy we wrześniu wypunktowała na pełnym dystansie Valentinę Shevchenko. I choć pojawiały się głosy, że kolejną walkę stoczy w grudniu z Raquel Pennington, Amerykanka złamała nogę, która na jakiś czas wykluczyła ją z rywalizacji.

Biorąc pod uwagę brak solidnych pretendentek dla obu zawodniczek, starcie dwóch mistrzyń wydaje się być bardzo prawdopodobne.

Własnez-Latest news