TJ Dillashaw vs Cody Garbrandt - USA TODAY Sports/Noah K. Murray

Cody Garbrandt o Dillashawie: ‚Jest fałszywy i podtrzymuję wszystko, co mówiłem’

Cody Garbrandt nadal żywi urazę do swojego byłego oraz przyszłego rywala, TJa Dillashawa.

Kilka lat temu przyjaciele, rok temu wrogowie, a dziś po prostu rywale.

Tak pokrótce można opisać historię łączącą Cody’ego Garbrandta TJa Dillashawa, czyli byłego oraz obecnego mistrza kategorii koguciej UFC.

W przeszłości zawodnicy trenowali w jednym klubie, lecz gdy Dillashaw opuścił Team Alpha Male, Garbrandt był jednym z tych, którzy najbardziej wyklinali byłego kompana.

Zanim w ubiegłym roku spotkali się w klatce, Cody wielokrotnie prowokował swojego rywala, nie szczędząc mu obraźliwych uwag i wieszcząc ciężki nokaut.

Życie jednak szybko spłatało Garbrandtowi figla, bowiem to właśnie on został pozbawiony przytomności przez Dillashawa.

Szansę pomszczenia porażki otrzyma 4 sierpnia, jednak już teraz, podczas audycji You’re Welcome Cody zapewnił, że tym razem skupi się jedynie na aspektach sportowych.

„Co się stało, to się stało. Czas na nowy rozdział” – powiedział Garbrandt. „Poszedłem na konferencję i obaj sobie dogryzaliśmy. Zobaczyłem go i pochwaliłem za poprawioną gadkę.”

„Ja jednak skupię się na treningu. Niech on sprzedaje bilety, skoro teraz jest mistrzem. Śmiało. Dla mnie to już zupełnie inna walka, inne cele i nie zamierzam marnować energii na całą tę złą krew.”

Reakcja Dillashawa, który tuż po znokautowaniu rywala krzyknął mu prosto w twarz była jednym z niezapomnianych momentów w historii MMA.

26-latek nie ma jednak zamiaru ukrywać, że zachowanie TJa uważa za brak szacunku.

„Od razu po walce uścisnąłem mu rękę i powiedziałem: ‚Dobra robota, złapałeś mnie'” – powiedział Garbrandt. „On wtedy stanął mi przed twarzą, kiedy się wycofywałem, a ktoś z jego narożnika pokazał mi środkowy palec. Ale spoko. Trenuję i widzę cały ten syf, choć jestem pewny, że gdyby nie było tam sędziego, w życiu by tego nie zrobił.”

„Jest fałszywy i podtrzymuję wszystko, co mówiłem w przeszłości. Ale nie zamierzam się na tym koncentrować. Skupię się jedynie na sobie i powrócę do swojego zajęcia. Wyjdę do walki i odzyskam swój pas.”

Cody Garbrandtz-Latest news