Chael Sonnen - USA TODAY Sports/Winslow Townson

Chael Sonnen o Fedorze Emelianence: ‚Jest równie brudny i zgniły, jak ja’

Chael Sonnen podważa nie tylko dorobek, jak i szczerość w zachowaniu Fedora Emelianenki.

Szykujący się do występu w półfinale turnieju wagi ciężkiej Bellatora Chael Sonnen robi, co może, aby zainteresować widzów swoim pojedynkiem.

Krasomówczy Amerykanin postanowił wbić kolejną szpilkę swojemu przyszłemu, słynącemu ze spokoju i pokory rywalowi, legendarnemu Fedorowi Emelianence.

Mimo, że ze świecą trzeba by szukać momentów, gdy Ostatni Cesarz okazywał złe – a może i jakiekolwiek? – emocje, Sonnen ma na ten temat pewną teorię.

Podczas audycji The MMA Hour Chael stwierdził, że zachowanie Emelianenki jest grą pozorów.

„Nie jestem pewny co do tego całego szacunku” – powiedział Sonnen. „Wydaje się być niezwykle miłym gościem, nie chcę mu niczego odbierać, ale to tylko pozory, rozumiesz? Wszyscy zawodnicy pracują nad sztuczkami, a taka jest jego. Wymyślił sobie coś o szacunku, pokorze i wyglądzie Gapowatego Krasnoluda, tłumaczonego przez swoją Królową Śniegu.”

„Niektórym to się podoba, ale mnie – ni cholery. Nie jestem pod wrażeniem, nie kupuję tego. Koniec końców, za tym nudnym wyrazem twarzy i ciastowatą głową widać brudnego, zgniłego zawodnika. Takiego samego, jak ja.”

Nikt nie ma wątpliwości, że Fedor jest najlepszym, lub przynajmniej jednym z najlepszych zawodników kategorii ciężkiej w historii. Nikt, poza Sonnenem, który po raz kolejny podważył osiągnięcia Rosjanina.

„Mówicie o jego bilansie walk w Japonii, ale to też mam w nosie” – powiedział Sonnen. „Tamte walki były ustawiane. Czy wszystkie ogółem czy tylko jego, nie ma sensu o tym dyskutować. Jeśli jesteś promotorem i ustawiasz walki, to wszystko jest ubrudzone.”

„Liczy się tylko to, co osiągnął w Ameryce Północnej, a jeśli da radę mnie pokonać, będzie to dla niego wisienka na torcie, bo nigdy wcześniej nie walczył z kimś takim, jak ja.”

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy dokładnie Emelianenko zawalczy z Sonnenem, lecz zwycięzca tego pojedynku zmierzy w finale turnieju z wygranym pojedynku Matta Mitrione Ryanem Baderem.

Chael Sonnenz-Latest news