Cat Zingano - MMAnytt/Vince Cachero

Cat Zingano o Amandzie Nunes: „Byłam w rozsypce, a i tak ją złamałam”

Cat Zingano wierzy, że zdołałaby kolejny raz pokonać obecną mistrzynię kategorii koguciej.

Była pretendentka do pasa mistrzowskiego kategorii koguciej UFC, Cat Zingano szykuje się do powrotu do oktagonu. Ostatni raz w akcji Amerykanka widziana była podczas UFC 200, gdy uległa na punkty Julianie Penie. Mimo, że obecnie jest zestawiona na gali UFC 222 Ketlen Vieirą, Zingano już w tej chwili skupia swój wzrok na mistrzyni.

Pierwszy raz Amerykanka zmierzyła się z Amandą Nunes w 2014, podczas UFC 178. Pierwszą rundę wygrała Brazylijka, jednak Zingano przetrwała nawałnicę, ostatecznie ubijając rywalkę w trzeciej odsłonie. W trakcie audycji UFC Unfiltered, Cat opowiedziała, co myśli o rewanżu z obecną mistrzynią.

“Myślicie, że w pierwszej walce, kiedy kontuzjowałam sobie kolano, a mój mąż zmarł, kiedy mój klub i cała reszta przepadła, walczyłam w pełni sił? Tak nie było” – powiedziała Zingano.

„Oto, co chcę powiedzieć. Ciągle słyszę ludzi, mówiących, że ‚ona [Nunes] stała się lepsza i to by się nie powtórzyło’. Ale czemu myślicie, że ja nie stałam się lepsza? Po pierwsze, nigdy nie przestałam trenować, a po drugie, wszystko działało na jej korzyść w tej walce. Byłam w rozsypce, a i tak ją złamałam. Taka jest różnica. Wymiękła i chciała wrócić do domu.”

Od czasu pierwszego spotkania, kariery zawodniczek poszły w przeciwnych kierunkach – Nunes zdobyła mistrzostwo, a Zingano przegrała 2 walki z rzędu. Amerykanka jest więc świadoma, że na ewentualny musi najpierw sobie zasłużyć.

„Za każdym razem, gdy ktoś pyta ją o mnie, ona odpowiada ‚z przyjemnością zawalczyłabym z Cat, jak odniesie jakieś zwycięstwo’. Rozumiem to.”

„Wiem, że muszę się odbić i z przyjemnością to zrobię. Lubię na coś zasłużyć. Nigdy nie przerwałam treningów, ani poprawiania się – zarówno na macie, jak i w życiu. Jestem podekscytowana tą walką i to naprawdę dziwne, że wyzywam ją do walki. Gdybym była mistrzynią, chciałabym zrewanżować się na każdemu, kto kiedykolwiek mnie pokonał.”

Cat Zinganoz-Latest news