Mirsad Bektic - USA TODAY Sports/David Manning

Bermudez, Bektic i Price wracają do akcji

Trzy nowe zestawienia zostały dodane do karty walk gali UFC on FOX 27.

Do karty walk gali UFC on FOX 27 dodano trzy interesujące zestawienia.

145 lbs Dennis Bermudez vs Andre Fili

Trudno w to uwierzyć, ale być może solidny Dennis Bermudez (MMA 16-7) zawalczy o pozostanie w organizacji. Przegrawszy 2 ostatnie walki, z Chan Sung Jungiem i Darrenem Elkinsem i 4 z ostatnich 6, Bermudez znajduje się pod ścianą.

Naprzeciwko niego stanie Andre Fili (MMA 17-5), który od 4 lat przeplata zwycięstwa z porażkami. Ostatni raz widziany był w akcji na UFC Fight Night 118, gdy w Gdańsku wypunktował Artema Lobova.

Mimo wszystko, faworytem pojedynku wydaje się być Bermudez, który dzięki solidnym zapasom powinien wypunktować rywala. Jednak jego piętą achillesową może być podejrzana ostatnimi czasy szczęka i nie najlepsze cardio.

Dennis Bermudez – USA TODAY Sports/David Dermer

145 lbs Mirsad Bektic vs Godofredo Pepey

Mirsad Bektic (MMA 11-1) powróci po niewiarygodnie pechowej porażce z Darrenem Elkinsem, by zmierzyć się z Godofredo Pepeyem (MMA 13-5). Bektic, który ostatniego rywala demolował, wyraźnie prowadząc na kartach sędziowskich i będąc o włos od skończenia pojedynku, zupełnie opadł z sił w trzeciej odsłonie. Elkins przetrwał jednak ciężkie chwile i podczas rozrywania klamry, trafił Bektica kopnięciem w głowę, posyłając go na deski i dobijając ciosami.

Pepey ostatni raz widziany był w akcji, gdy wykazał harta ducha, dostając srogie lanie od Shane’a Burgosa. Godofredo jest chimerycznym zawodnikiem, który na co dzień nie błyszczy, choć potrafi z czapy poddać, czy znokautować mocnego rywala.

Wydaje się, że kapitalne zapasy i mocna stójka Bektica powinny całkowicie zanihilować Pepeya, jednak biorąc pod uwagę dziwaczny styl Pepeya, trudno go całkowicie skreślać.

Mirsad Bektic – USA TODAY sports/Jason Silva

170 lbs Niko Price vs George Sullivan

Niko Price (MMA 10-1) skrzyżuje rękawice z Georgem Sullivanem. Price jest solidnym grapplerem, słynącym z mocnego ciosu i twardej szczęki. W UFC poddał Brandona Thatcha, znokautował Alana Joubana i Alexa Morono – choć to zwycięstwo zostało anulowane z uwagi na zamiłowanie Amerykanina do marihuany. Ostatnio widziany był na UFC Fight Night 119, gdy uległ Vincentowi Luque przez jednogłośną decyzję sędziów.

George Sullivan (MMA 17-5) powraca po porażce z Alexandrem Yakovlevem, odniesionej w styczniu 2016 roku. Nieskomplikowana stójka Sullivana w połączeniu z długą przerwą i dosyć zaawansowanym, jak na fightera wiekiem jednoznacznie wskazują, że to Price jest faworytem walki.

Niko Price – USA TODAY Sports/Mark J. Rebilas

 

z-Latest news