Amanda Nunes vs Raquel Pennington - MMAnytt

Amanda Nunes ubija Raquel Pennington [Wideo]

Amanda Nunes po raz trzeci obroniła pas mistrzowski kategorii koguciej.

Już jeden z pierwszym low kicków Amandy Nunes wyciął Raquel Pennington, która z sobie tylko znanych powodów postanowiła tkwić przez minutę pod siatką.

Po przyjęciu kilku uderzeń Nunes ponownie ścięła rywalkę z nóg, zaś Amerykanka stawiała niewielki opór, odpowiadając mistrzyni własnymi sierpowymi. Przez prawie cały czas jednak to Nunes napierała, zaś niezwykle statyczna Pennington tkwiła głównie pod siatką. Pod koniec rundy Amerykanka spróbowała obalenia, lecz Lwica wybroniła go bez większego problemu.

W drugiej rundzie Nunes nieco podkręciła tempo, trafiając rywalkę większą ilością uderzeń pięściami. Również Rocky w końcu nieśmiało ruszyła do ataku, choć cały czas wyraźnie brakowało jej pomysłu na pojedynek.

W pewnym momencie spróbowała również przenieść walkę do parteru, ale jej sygnalizowane wejścia w nogi nie przyniosły większego rezultatu. Sytuacja uległa jednak nieco zmianie, gdy Pennington przechwyciła kopnięcie Nunes, po chwili chwytając plecy mistrzyni i rzucając ją na matę.

W trzeciej odsłonie Nunes kontynuowała okopywanie nogi Rocky, której łydka była w coraz gorszym stanie. Gdy pretendentka ruszyła do ostrzejszej szarży, Brazylijka dynamicznie przeniosła walkę do parteru, lecz nie wyrządziła rywalce żadnej krzywdy.

Po minucie leżenia w parterze sędzia podniósł walkę do stójki. Tym razem to Pennington spróbowała obalenia, ale mistrzyni rozerwała klincz i poczęstowała ją kilkoma uderzeniami.

Z początkiem czwartej rundy Pennington nabrała nieco wiatru w żagle i była znacznie bardziej skora do ataku. Nadal jednak Nunes terroryzowała jej nogę niskimi kopnięciami, a w pewnym momencie przeniosła walkę do parteru. Gdy Amerykanka wstała, otrzymała od mistrzyni kilka mocnych kolan. Pod koniec rundy Lwica ruszyła do ostrej szarży i połamała nos pretendentce. Pennington w przerwie powiedziała swojemu narożnikowi, że jest skończona i nie chce już walczyć, lecz jej trenerzy nie przyjęli tego do wiadomości.

W piątej rundzie podłamana Pennington ponownie zgubiła rytm, pierwszą minutę spędzając pod siatką i praktycznie oczekując na uderzenia mistrzyni. Nunes po chwili jednak przeniosła walkę do parteru, skąd mocnymi łokciami i uderzeniami rozkwasiła połamany nos pretendentki. Pennington skuliła się w żółwiu, oczekując na reakcję sadystycznego sędziego, który w końcu ulitował się i – zbyt późno – przerwał walkę.

Amanda Nunes (16-4) pokonała Raquel Pennington (9-6) przez TKO (uderzenia w parterze) – runda 5, 2:36