Alexey Oleynik - USA TODAY Sports/Mark J. Rebilas

Alexey Oleynik rzuca wyzwanie byłemu mistrzowi

Po zwycięstwie nad Juniorem Albinim, Alexey Oleynik mierzy w znacznie większe medialnie nazwisko.

Sobotnie zwycięstwo Alexeya Oleynika było jego trzecim wśród czterech ostatnich występów.

Pokonawszy Juniora Albiniego przez widowiskowe duszenie, Oleynik skierował swój wzrok w stronę mocniejszych i bardziej medialnych zawodników.

Podczas rozmowy z dziennikarzami po gali (za MMAFighting), Ukrainiec zdradził, że chciałby zmierzyć się z byłym mistrzem kategorii ciężkiej, Fabricio Werdumem.

„Ludzie nazywają go najlepszym grapplerem w dywizji ciężkiej” – powiedział Oleynik. „Walka na chwyty z nim wydaje mi się bardzo interesująca.”

11 z 23 zawodowych zwycięstw Werdum odniósł Przez poddanie, zaś Oleynik aż 44 z 56. Brazylijczyk odnosił sukcesy na najbardziej prestiżowych zawodach w grapplingu, ADCC, z kolei Ukrainiec niejednokrotnie brylował na turniejach w sambo bojowym.

Jeżeli jednak nie uda mu się zawalczyć z brazylijskim mistrzem walki w parterze, chętnie zmierzy się z australijskim strikerem, Markiem Huntem.

„Mówi, że jest stary – ale ja też nie jestem młodzieniaszkiem” – powiedział Oleynik. „Niemłody, nieszybki, ale mam coś do wygrania.”

„Jestem gotowy na dowolnego rywala. Chcę bić się z najmocniejszymi zawodnikami na świecie. Jestem w top 10 czy top 15, nie mogę więc powiedzieć, że ktoś jest dla mnie zbyt mocny.”

Alexey Oleynikz-Latest news
Ankieta
Sorry, there are no polls available at the moment.