Jon Jones vs Alexander Gustafsson - MMAnytt/Micha Forssberg

Alexander Gustafsson: ‚Jones nawet nie potrzebuje sterydów, bo i tak jest najlepszy’

Alexander Gustafsson wciąż nie może przeboleć, że nie doszło do rewanżowego pojedynku z Jonem Jonesem.

Wśród fanów i zawodników panuje dosyć zgodna opinia, że najlepszym półciężkim w historii jest były dominator UFC, Jon Jones.

Mimo, że Amerykanin mierzył się z takimi zawodnikami, jak Mauricio RuaDaniel Cormier czy Alexander Gustafsson, to jedyną porażkę poniósł przez dyskwalifikację, gdy zmasakrował Matta Hamilla nielegalnymi łokciami.

Najbliższej pełnoprawnego zwycięstwa nad Jonesem był Gustafsson, który po morderczym przegrał przez decyzję sędziów, choć on sam, jak i wielu obserwatorów punktowało walkę właśnie na korzyść Maulera.

Gustafsson próbował później doprowadzić do rewanżowego starcia, lecz z powodu własnych kontuzji lub „incydentów” z udziałem Jonesa nigdy do tego nie doszło.

Jak Szwed zdradził podczas audycji The Joe Rogan Experience, do tej pory nie może się z tym faktem pogodzić.

„Zwycięstwo nad Jonem Jonesem byłoby ważniejsze, niż zdobycie pasa” – wyznał Gustafsson. „Gość jest bestią. Walka z nim i odniesienie zwycięstwa byłoby obecnie cenniejsze, niż zdobycie pasa. Tak to czuję.”

„Patrzcie, co zrobił z DC, a DC jest twardy. Ubił DC. To po prostu szalone.”

Ubiegłoroczne zwycięstwo Gustafssona nad Gloverem Teixeirą umocniło go na pozycji pierwszego pretendenta kategorii półciężkiej, lecz od tamtej pory sytuacja w dywizji nieco się skomplikowała.

Według wymarzonego scenariusza, Szwed najpierw zmierzyłby się z Danielem Cormierem, a następnie z Jonesem, lecz nic z tego nie wyjdzie, bowiem DC zawalczy ze Stipe Miocicem o pas kategorii ciężkiej.

Nie wiadomo także, kiedy Jones powróci do akcji, bowiem po raz kolejny został przyłapany na stosowaniu substancji dopingujących – Mauler nie zamierza ukrywać, że jest tym faktem mocno rozgoryczony.

„Po prostu jestem pewny, że przydarzyło mu się to już kilka razy. To już nie pierwszy raz” – powiedział Gustafsson. „Ale chodzi o to, że to jest po prostu głupie. Gość jest najlepszym zawodnikiem na świecie. Dokonał rzeczy nieosiągalnych dla innych. Jest bestią.”

„On nawet nie potrzebuje sterydów, nie potrzebuje tego syfu. I tak jest najlepszy”

Alexander Gustafssonz-Latest news